Kaitsetööstus

Kaitsetööstus

EW ehk elektroonilise sõjapidamise seadmed

Rantelon ekspordib oma militaarseadmeid NATO liikmesriikide jõustruktuuridele ning need on saanud põhjalikud lahinguristsed lähiaja kõige suuremates konfliktikolletes Iraagis, Afganistanis ja Malis. Meie militaarseadmed valmivad vastavalt tellija soovidele ja tehnilistele nõudmistele. Oleme arendanud ja tootnud klientidele segajaid võimsusega alates mõnest vatist kuni mitme kilovatini.

Rantelon alustas elektroonilise sõjapidamise seadmete valmistamist 2003. aastal missioonikriitilise tellimusega Eesti Kaitseväelt. Ülesandeks oli valmistada efektiivsed raadiojuhitud improviseeritud lõhkekehade (C-IED) segajad Iraagi operatsiooni jaoks. Täna on sellest ad hoc vajadusest välja kasvanud terve tootesari C-IED-segajaid, mis tagavad meie sõdurite julgeoleku missioonidel nii Iraagis, Afganistanis kui ka Malis.

Segajate arendamise ja valmistamisega samal ajal alustas Rantelon ka taktikaliste raadiospektri monitooringuseadmete arendamist. Monitooringuseadmed annavad kasutajale operatiivse ülevaate raadioeetris toimuvast, aidates hinnata füüsilises ruumis varitsevaid reaalseid ohte.

Lisaks toodab ja arendab Rantelon antenne, võimendeid, jagajaid, filtreid ja mitmeid teisi sidevõrkude olulisi komponente, mis võimaldavad üksustel rajada taktikalisi sidevõrke, luua raadiosidet ja hoida need töös ka keerulistes tingimustes.

Elektromagnetspektri kasutamine ja kontrollimine on üks tänapäevase sõjapidamise eeldusi ehk riigikaitse vundamendi oluline osa. Juhtimine, side ja väekaitse ei saa olla efektiivsed, kui kaitseväel puudub võimekus elektromagnetspektris toimuvat jälgida ja mõjutada.

Võta ühendust meie eksperdiga

Karl Taklaja

Arendusdirektor / juhatuse liige
+372 512 9056 defence@rantelon.ee
Saada email
Karl Taklaja