Ettevõttest

Rantelon on innovaatiliste elektroonikasüsteemide looja, arendaja ning tootja. Ettevõtte fookus on elektroonika-, tarkvara-, mehaanika- ning raadio- ja mikrolainetehnoloogia põhistel lahendustel. Oma 25 tegevusaasta jooksul on Rantelonist kasvanud pea 50 töötajaga ettevõte, mille töökvaliteet ja tase on võitnud usalduse mitmete tuntud tsiviil-, julgeoleku- ja tööstussektori klientide silmis.

Ranteloni asutasid 1995. aastal toona Tallinna Tehnikaülikooli raadio- ja sidetehnika instituudis töötanud prof. Andres Taklaja ja insener Priit Kinks. Ettevõtte sünnis mängis olulist rolli koostöö USA raadioelektroonikafirmaga MITEQ ning selle presidendi, väliseestlase Aksel Kiissiga.

Ka 25 aastat hiljem on mõlemad asutajad iga päev rivis – nüüd juba Eesti ühe edukama kõrgtehnoloogilise ettevõtte juhtide ja omanikena. Ja mis peamine, akadeemiline, erialast süvenemist väärtustav eluvaade on oluline osa ettevõtte DNA-st ka praegu.

Ettevõtte arengus on mänginud võtmerolli just meeskonna tugevad praktikutest insenerid ja nende süviti minevad teadmised oma valdkonnast.

Lisades veenvale inimfaktorile paljud vajalikud praktilised võimalused ja oskused, on ettevõte suutnud luua ridamisi uusi innovaatilisi seadmeid ja süsteeme, mis viivad kokku inimesi ja muudavad maailma turvalisemaks kohaks. Võimekus iseseisvalt ja kohapeal tooteid ideest kuni lõpptooteni luua ja tiražeerida on küllalt unikaalne ning annab Rantelonile võrreldes suurettevõtetega suurema reageerimiskiiruse ja paindlikkuse.
Nii ootab sind meie kliendina kompaktne väärtuspakkumine – toote arendus ideest teostuseni koos kogu selle elutsükliks vajalike uuenduste ja edasiarendustega, logistikast rääkimata.

Aastal 2019 avas Rantelon Tallinnas oma uue avara arenduskeskuse ja tehase. Nüüdisaegsed tootmisvõimalused on lubanud ettevõttel tootmisvõimekust oluliselt laiendada ja kiiret kasvu jätkata. Seejuures säilitas Rantelon ka sinu tooteid tulevikku kandva silla tootearenduse ja tootmise vahel. Kõrgtehnoloogiliste lahenduste väljatöötamine homsete globaalsete väljakutsetega toimetulekuks on saanud uut jõudu.

Ranteloni lugu ajas

Tallinna Tehnikaülikooli ühe teadustöörühma uueks fookuseks sai raadiolainetel töötava elektroonika valdkond

Loodi esimesed kontaktid väliseestlasest tehnikateadlase ja ettevõtja, USA ettevõtte MITEQ Inc presidendi Aksel Kiissiga. Siiani oli sama töörühm tegelenud optilises piirkonnas laserkiire levi uuriva teadusprojektiga, kuid see soikus taasiseseisvunud Eesti Vabariigi algaastatel.

loodi Tallinna Tehnikaülikooli mikrolaine õppetool

Sellele pani aluse väliseestlase Aksel Kiissi annetus – 300 000 dollari eest vanu raadioelektroonika seadmeid ja kujundustarkvara, mille TTÜ kuldsponsor Kiiss oli oma USA firmast välja ostnud.

õppetool sai esimesed satelliitmaajaama RF-filtrite tellimused USA ettevõtelt MITEQ Inc.

õppetool sai esimesed kaasaegsed lääne RF-mõõteseadmed

abiks oli nii Aksel Kiiss kui ka Eesti Innovatsioonifond

lahkus Aksel Kiiss

(09.IX.1927 Alatskivi, Tartumaa – 20.IV.1995 Northport, New York). Kiiss oli tuntud väliseestlasest tehnikateadlane ja ettevõtja, USA ettevõtte MITEQ Inc. president, kel oli Rantelon OÜ loomisel kaalukas roll.

sündis Rantelon OÜ

Ettevõtte asutasid mikrolaine õppetooli liikmed Priit Kinks ja Andres Taklaja. Nende ees-märk oli muuta mikrolainetehnika uurimisvaldkonna rõhuasetus baasteaduslikust praktili-semaks ja teenida ülikoolipalgale lisa.

tudengid pardale!

Rantelon hakkas kaasama tudengeid, kes said õppetöö ajal lisaraha teenida.

hakati valmistama eeter-TV ja kaabel-TV seadmeid Eesti turule

Eesti telekomi turuliidrile EMT-le (praegu Telia) valmistati esimesed mobiili repiiterid

Eesti kaitsevägi tellis esimesed raadiojuhitud improviseeritud lõhkekehade segajad

TTÜ II korpuses algas kapitaalremont ja

nii TTÜ mikrolaine õppetool kui ka Rantelon OÜ kolisid Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi rendipindadele

Rantelon hankis oma esimese SMT-liini

ja algas üleminek käsitöölt tootmisele

algas kW RF-võimendite arendus

ümberkorraldused TTÜ-s, mikrolainetehnika õppetool lõpetas oma tegevuse

turule jõudsid esimesed Ranteloni digitaalse signaliseerimisega repiiterid

algas droonide avastamis- ja tõrjumisvahendite arendus

Rantelon ostis endale Tallinnas päris oma uurimistöö- ja tehasehooned

ettevõte kolis uude tootmishoonesse aadressil Põllu 132

eksport kasvas 93%, käive ületas 5 miljoni euro piiri, töötajate arv ligines 50-le

käive ületas 10 miljoni euro piiri.

Rantelon hankis uue kaasaegse SMT-liini

suurendades elektroonika tootmisvõimekust vähemalt kolm korda