<oembed><version>1.0</version><provider_name>Rantelon</provider_name><provider_url>https://rantelon.ee/en/</provider_url><title>VCOAMP0710-90W &#x2013; Rantelon</title><type>rich</type><width>600</width><height>338</height><html>&lt;blockquote class="wp-embedded-content" data-secret="GuxO6h9saU"&gt;&lt;a href="https://rantelon.ee/en/product/vcoamp0710-90w/"&gt;VCOAMP0710-90W&lt;/a&gt;&lt;/blockquote&gt;&lt;iframe sandbox="allow-scripts" security="restricted" src="https://rantelon.ee/en/product/vcoamp0710-90w/embed/#?secret=GuxO6h9saU" width="600" height="338" title="&#x201C;VCOAMP0710-90W&#x201D; &#x2014; Rantelon" data-secret="GuxO6h9saU" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" class="wp-embedded-content"&gt;&lt;/iframe&gt;&lt;script type="text/javascript"&gt;
/* &lt;![CDATA[ */
/*! This file is auto-generated */
//# sourceURL=https://rantelon.ee/wp-includes/js/wp-embed.min.js
/* ]]&gt; */
&lt;/script&gt;
</html><thumbnail_url>https://rantelon.ee/wp-content/uploads/2024/07/M075_Taustata-820x1024.png</thumbnail_url><thumbnail_width>820</thumbnail_width><thumbnail_height>1024</thumbnail_height><description>For restrictions on using jammers, please contact your national frequency regulator. VCOAMP0710-90W The VCOAMP0710-90W is a frequency modulated continuous wave RF generator with built-in amplifier. KEY FEATURES: 90W RF Output power Operating range 720-1020 MHz Wide DC input range 10-32V Power efficiency &gt;50% Power consumption max 200W Up to 300MHz wide sweeping signal Active heat [&hellip;]</description></oembed>