<oembed><version>1.0</version><provider_name>Rantelon</provider_name><provider_url>https://rantelon.ee/en/</provider_url><title>AM1006000-1ST &#x2013; Rantelon</title><type>rich</type><width>600</width><height>338</height><html>&lt;blockquote class="wp-embedded-content" data-secret="nLgFAuWUZ9"&gt;&lt;a href="https://rantelon.ee/en/product/am1006000-1st/"&gt;AM1006000-1ST&lt;/a&gt;&lt;/blockquote&gt;&lt;iframe sandbox="allow-scripts" security="restricted" src="https://rantelon.ee/en/product/am1006000-1st/embed/#?secret=nLgFAuWUZ9" width="600" height="338" title="&#x201C;AM1006000-1ST&#x201D; &#x2014; Rantelon" data-secret="nLgFAuWUZ9" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" class="wp-embedded-content"&gt;&lt;/iframe&gt;&lt;script type="text/javascript"&gt;
/* &lt;![CDATA[ */
/*! This file is auto-generated */
//# sourceURL=https://rantelon.ee/wp-includes/js/wp-embed.min.js
/* ]]&gt; */
&lt;/script&gt;
</html><description>AM1006000-1ST AM1006000-1ST is indoor wideband low noise amplifier intended for precision measurements of RFsignals up to 6GHz. Thanks to very low noise AM1006000-1ST helps to receive weak signals in wide frequency band. KEY FEATURES: Low noise Wideband Flat gain Compact and reliable Wide voltage range APPLICATIONS: Radio-monitoring Small signals receiving IF-systems Cable loss compensation</description></oembed>